fbpx
MenüüMENÜÜ

2019, Näitus “Selfi”

Grupinäitus “Selfi”, 2019, Eesti kunstiakadeemia klaasgalerii.

EKA avatud akadeemia fotodokumentalistika kursuse lõpetanute tööd.

Kalev Vapper – kursuse juhendaja, fotograafia- ja kunstiõppejõud.

Selfi on spetsiifilist laadi enda kehast, tavaliselt näo ja ülakeha piirkonnast, tehtud pilt, mis suhestub ümbritsevate printsiipidega nagu asukoht, teised inimesed, ümbritsev sündmus ja pildi potentsiaalne vaataja. Üha sagedamini on hakanud nutiseadmetesse ehitatud selfi-režiim asendama aga ka reaalseid peegleid, omades seejuures kõikvõimalike filtrite režiimi, mis võimendavad peegeldusele omast paradoksi — selgelt kehalisele keskenduv inimene hakkab endana tajuma ka seda, mis on ilmselgelt virtuaalne ning mille välised parameetrid võivad hetkega muutuda. Pelgalt nupuvajutusega muutub võimalikuks näha end järgemööda näiteks koera, jänese, transvestiidi, paksu või peenikesena. Selles näilisuses on kõik võimalik.

Näitus “Selfi” lahutas selfi kui mõiste kehalisest ning vaatles seda pigem printsiibina. Millise jälje või peegelduse oleme loonud ja jätame endast indiviidina, põlvkonnana, sotsiaalse ja bioloogilise kooslusena? Kuidas see jälg salvestub? Kus ja milleks? Millised on need vormid, maastikud ja tendentsid, millel tekkida lubame?

Näitusel on eksponeeritud teosed fotograafidelt: Elika Hunt, Maris Kilmi, Anna Lehespalu, Vera Naydenova, Silvia Pärmann, Marilyn Rebane, Keili Tees ja Kaidi Tingas.

 

Fotograafi, Elika Hunt, töö näitusel

“Issi Liivakastis”

 

Issi Liivakastis

Isa, nimega Taavi ja poeg, nimega Holger, elavad maal, metsa ääres ja ajavad seal täitsa oma asja. Taavi on osav meistrimees. Tal on suur töökoda, tehnika ja paljude huvitavate tööriistadega. Seal on tema igapäevatöö. Holger, kellel vanust kõigest 1a10k, on juba isa maailmast ja tegemistest väga tõsiselt huvitatud. Mängib tõsise huviga isa töökojas ja tema tööriistadega. Avaldab igal sammul oma arvamust, ulatab abikäe ning on vahva vestluspartner.

Holger jõuab töökotta “Tsu, Holger tuli, hästi on”

 

Isa: “Mis teeme?”

Poeg: “Aaateevee issiga kos.”

 

Isa: “Keerame selle kruvi kinni.”

Poeg: “Kiia kinni.”

 

Isa: “Mida ATV teeb?”

Poeg: “Prrmm, prmmm, kiiresti.”

 

Kus issi on?

Holger: “Gaasis, issi mondib.”

 

Holger: “On on aaateevee, ikka on, ikka, Olge ka mondib.”

 

Holger: “Olge mängi siin, ikka aaateevee juuures, kos issiga, ei taha tuppa.”

 

 

Instagramis alati värsked mõtted!

 

@peredokumentaal_elikahunt

#elikahuntphotography

Fotograafiaga seotud lood ja teadmised otse Sinu postkasti. LIITU UUDISKIRJAGA!