fbpx
MenüüMENÜÜ

Imelist emadepäeva!

Ilusat emadepäeva!

Kuna emadepäeva eelsel nädalal tuli teilt minu Instragrami kontole nii palju ilusaid mõtteid emadusest, siis tekkis soov panna need ühtse loona kirja.

 

Kallid, siin see on, meie ühine loomine:

“Hetkel, mil sünnib laps, sünnib ka ema! See tunne on kirjeldamatult hea, kui kohtud oma lapsega. Emana laseme lastel olla väikesed, et nad saaksid kasvada suureks. See on teekond, kus kasvad koos lapsega, see on tingimusteta armastus. Ema süda on suurt armastust täis ja me ei tea seda enne kui saame emaks. See muudab meid paremaks ja õnnelikumaks inimeseks, nii iseenda kui teiste suhtes, õpetab meid ennast märkama ja tundma.  Ema süles saab olla kõige turvalisem tunne. Emana saame imetleda oma last, küsida kes ta on ja kuhu liigub, olla kõrval ja toetada, see on ka väljakutse. Meid kõnetavad imearmsad ja naljakad laused lapse suust, see annab palju päikest meie päeva.

“Emme, see on mulle nii hea, et sa mind kallistad!”

“Aitähh, emme, oled armas ja hea!”

 “Ema, ma armastan sind!”

Kui õhtul magama minnes, paneb tütar nina kaela juurde ja ütleb pehmelt: “Emme, sul on armastuse lõhn.”

“Emme, sa oled mu südame maailm!”

Emana on sul käed kui õrnuse kehastus, mis on tehtud hellusest ja lapsed magavad hääletult nende peal. Ükskõik kui keeruline su päev ka poleks, tulvil erinevaid emotsioone, päeva lõbuks vaadates oma lapse silmadesse tead, mis tegelikult selles elus loeb. Emadena oleme ebatäisulikult täiuslikud. Iga ema püüab anda endast parima kasutades seda kogemust ja eluteadmisi, mis tal just praegu on. Iga ema teab, et ta ei teadnud, et emadus tegelikult selline on…igas môttes nii hea kui halvas môttes, sest see kompromisside jada, mida oled nõus oma lapse heaks tegema ja samas mitte ennast unustama… loco unconditional love.  Ema süda on justkui maailmas laiali, kuna tema laps on see, kes tükikest kannab. Talle on hindamatu tema lapse naeratus ja kallistus.

Emadus, see on miski, mis annab meile juurde tarkust ja küpsust. Pärast emaks saamist, annaksime mõtteis kõikidele emadele medali, sest siis taipame, et milline elumuutus, vastutus ja armastus see on. Emana ärkab sinus enneolematu jõud ja tahe, sa õpid maailma uuesti nägema. See on kui elu uuesti alustamine, palju mida sa ennem teadsid ja tähtsaks pidasid on kaotanud oma erilisuse ja uued hetked mille olemasolust sa ei teadnudki ennem, vallutavad su südame ja päevad. Ema olla ei ole alati kerge, aga see teeb meid tugevaks. See annab võime tegemaks asju, milleks sa arvasid, et sa võimeline ei ole. Enne emaks saamist ei oleks sa mitte kunagi arvanud, et võid kellegi päeva totaalselt ära rikkuda hetkega, mil palud tal püksid jalga panna või lego klotsid ära koristada.  Ühes nädalas võib olla nii palju sinu peale nii pissitud, kui ka oksendatud. Aga sa tead, et see on okei. Sa isegi ei mõtle sellele, vaid lähed eluga edasi. Emana on antud see au kanda lapsi 9 kuud kõhus, kuni 5 aastaseni süles, ja terve elu olla kõrval käest kinni. Emadus on niivõrd raske ja keeruline, kasvatamine, õpetamine, toetamine, hoolimine, armastuse jagamine jne. Vahest on juuksekarvad püsti ja silmad punnitavad peast välja  – tunne nagu hullumas (see on vaid silmapilkne hetk), sest mõistad kui erilise ja tähtsa kingituse on sulle elu kinkinud – ja see on suur õnn. Emadus on nii palju lihtsam, kui lõpetad tõestamise ja aruandmise teistele ning teed täpselt nii, nagu sobib sulle ja sinu perele. Ainult sina tead, kuidas teile on parim.

Emana me kogeme kõike, rõõmust kurbuseni, üllatustest pettumiseni, on kergeid ja raskeid päevi, aga tea, et sa oled emana alati armastatud, täiuslik ja piisav.

 

Vaata ja loe ka postitust emadusest

 

 

 

 

Instagramis alati värsked mõtted!

 

@peredokumentaal_elikahunt

#elikahuntphotography

Fotograafiaga seotud lood ja teadmised otse Sinu postkasti. LIITU UUDISKIRJAGA!