fbpx
MenüüMENÜÜ

2023, Näitus “Puudutus”

Grupinäitus „Puudutus. Väike foto, suur lugu”

2023, Juhan Kuusi Dokfoto Keskus

Näitus „Puudutus. Väike foto, suur lugu” oli esmakordne ühisnäitus, mis jutustas läbi minifotograafia olulisi, humoorikaid ja tundlikke fotolugusid. Üllatavaid leide ja ootamatuid vaatenurki pakkuval näitusel osales kokku 56 Eesti ja Euroopa autorit, kes astusid üles rohkem kui 200 miniformaadis tööga.

Kuraatoreid huvitas väljakutse, milliseid fotolugusid fotograafid väikses formaadis loovad ja avalikule kutsungile esitavad ning millist kogemust suudavad väikesed fotod esile kutsuda näitusesaalis. Üheks märksõnaks on kindlasti intiimsus, väikest fotot pead vaatama lähedalt ja süvenema. Lisaks on näitusel minimeeritud raamide kasutust ja kõik fotod on esitatud klaasita – ikka selleks, et suhe vaatajaga oleks lähedasem. Iga fotoloo juurest leiab fotograafi teksti, mis lisab kihte juurde ja tekitab erilise kontakti nii autori enda kui ka tema subjekti(de)ga.

Vaatajat ootas näitusel hulk peidetud narratiive, mis ootasid avastamist. Tuues esile igapäevaste hetkede ilu või näitavad argipäevase proosa erakordsust.

Näitusel osalesid autorid: Alina Birjuk, Anneli Ivaste, Anna Lehespalu, Anna-Liisa Kree, Annika Haas, Antti Yrjönen, Arnaud Lafeuillade, Dan Mikkin, Edgar Laksa, Egon Ligi, Eiliki Pukk, Elika Hunt, Eliize Hiiop, Elle Mets, Emily Roots, Erki Laur, Hanna-Liisa Vilu, Heikki Leis, Igor Šutov, Indrek Pleesi, Jaak Kikas, Jaan Minakov, Jyri Pitkänen, Kadri Kõusaar, Karlotta Lainväe, Karoliina Kreintaal, Kert Ülenõmm, Kertu Ojaveski, Kris Moor, Kirsti Naaber, Kudres Lääts, Lembe Aasorg, Lisbeth Mugame, Lucija Mrzljak, Ly Lestberg, Maike Lewin, Mairi Hüüdma, Masha Bakhtina, Mario Ansip, Marko Levin, Martin Murusalu, Maxim Mjödov, Merli Kaas, Päär Keedus, Peeter Langovits, Priit Loog, Raphaël Gianelli-Meriano, Reelika Vilt, Reet Sau, Tom Žuravljov, Toivo Tenno, Targo Miilimaa, Triin Karolin, Triin Kerge, Urmas Lange, Vitali Valtanen. Täname kõiki, kes avatud kutsungile vastasid ja oma töid saatsid.

Täname kõiki toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Kohila Vineer, Taevas Ogilvy, Telliskivi Loomelinnak, Tikkurila Eesti, Ajar Stuudiod, Hektor Container Hotell, Pakenditööstus.

Näituse kuraatoriteks olid Dokfoto Keskuse kaasasutajad Kristel Aimee Laur ja Toomas Järvet.

Fotod: Priit Mürk, ERR

Priit Mürk, ERR, Dokfoto Keskus

Priit Mürk, ERR, Dokfoto KeskusPriit Mürk, ERR, Dokfoto KeskusPriit Mürk, ERR, Dokfoto KeskusPriit Mürk, ERR, Dokfoto Keskus

 

Minu tööd näitusel:

Dokfoto Keskus, Puudutus, Fotograaf Elika Hunt

Dokfoto Keskus, Puudutus, Fotograaf Elika Hunt

Kooliks valmis.

Portree minu emmest, kes vananeb targalt ja julgelt. See pildike sündis hetkel, mil päevakorral oli proteeside uuendamine ning sellest selline lõbus koolijütsi portee sündis. Öeldakse ju ikka, et vananedes muutume justkui taas lasteks.

 

Dokfoto Keskus, Puudutus, Fotograaf Elika HuntSuveidüll

Lastel on oskus lihtsalt olla. Olla nemad ise igas hetkes, nautida vaikelu just nii, nagu parasjagu soov. Mulle meeldib see sõnum, mida selle loomisel tõdesin.

 

Dokfoto Keskus, Puudutus, Fotograaf Elika Hunt

Kokku 190

Portree Heljest, kes on 90a ja ta hoiab käes omale armsat 100 aastat vana tekki.
Selles on tugevuse ehedust ja ilu, omame palju asju siin elus, aga mõned neist on eriti erilised.

Instagramis alati värsked mõtted!

 

@peredokumentaal_elikahunt

#elikahuntphotography

Fotograafiaga seotud lood ja teadmised otse Sinu postkasti. LIITU UUDISKIRJAGA!